Jak zarobić na blogu? Program partnerski Ceneo.
Cześć. Jeżeli prowadzisz już bloga lub dopiero zamierzasz takowego założyć, to zaryzykuję stwierdzenie, że na pewnym etapie rozważań zadałeś sobie pytanie: jak zarobić na blogu i czy jest to w ogóle możliwe? A jeżeli tak, to w jaki sposób spieniężyć tworzone przez nas treści? Sposobów na zarabianie na blogu jest tak naprawdę więcej niż kilka. Przez wszystkie będziemy stopniowo przechodzić i omawiać je w kolejnych artykułach. W tym wpisie natomiast skupię się na tym, aby pokazać Ci jakie możliwości zarabiania w sieci daje program partnerski Ceneo. Bez zbędnego przedłużania czytając ten artykuł dowiesz się:
Czym jest program partnerski Ceneo?
Ceneo jest obecnie drugim co do wielkości serwisem e-Commerce w Polsce. Jeżeli jesteśmy w Internetach od dłuższego czasu, bardzo możliwe jest, iż pamiętamy czasy, gdy Ceneo było zwykłą porównywarką cenową. W kolejnych latach serwis rozrósł się do platformy, w której poza porównywaniem cen i sprawdzaniem opinii o przedmiotach, możemy również dokonać zakupów. Z pomocą przychodzi użytkownikom opcja wirtualnego koszyka, dzięki któremu robiąc jedno zamówienie, możemy tak naprawdę zakupić towar w kilku sklepach.
Ceneo posiada również swój Program Partnerski. Program ten, w dużym skrócie mówiąc, polega na generowaniu linków afiliacyjnych do poszczególnych produktów lub kategorii produktów i zamieszczaniu ich na swoim blogu, stronie Internetowej lub na przykład w opisie filmu YouTube. Użytkownik, który kliknie w link i/lub dokona zakupu produktu właśnie z naszego linku przyczynia się do wygenerowania prowizji od takiej czynności na naszym koncie Partnera. Program ten nie różni się tak naprawdę od zasad jakimi rządzi się afiliacja, ale ma jedną, gigantyczną wręcz przewagę nad innymi programami. Jako blogerzy, możemy polecać produkty z pełnej oferty Ceneo. Nie jesteśmy ograniczeni do jednej lub dziesięciu kategorii produktów. Mnogość pozycji jaką możemy promować sprawia, że program partnerski Ceneo będzie idealny zarówno dla blogerów modowych, lifestylowych czy podróżniczych. Mówiąc jeszcze inaczej – jest to program multibranżowy.
Warto wspomnieć, iż pod jeden panel możemy podpiąć kilka naszych stron czy serwisów Internetowych. W ten sposób wszystkie nasze blogi akumulują nasze zyski.
Program partnerski Ceneo – Jak wygląda formalne przystąpienie do programu?
Ci, którzy cenią sobie szybkość i prostotę, będą z całą pewnością zadowoleni z faktu, iż rejestracja w Programie Partnerskim Ceneo odbywa się w kilka minut, a nasze zgłoszenie nie jest poddane weryfikacji. Oznacza to, iż w kilkanaście minut od zarejestrowania na platformie, możesz rozpocząć zamieszczanie linków czy banerów afiliacyjnych na swoich stronach. Natychmiast po potwierdzeniu rejestracji otrzymamy unikalne ID i dostęp do narzędzi, które opiszę w tym tekście, kilka akapitów niżej.
Program Partnerski Ceneo – narzędzia jakie otrzymamy do dyspozycji.
Aby rozpocząć generowanie linków czy też banerów musimy w pierwszej kolejności stworzyć kanał, w którym będziemy tworzyć kreacje. Kanał najczęściej będzie nazwą naszej domeny, jeżeli planujemy trzymać wszystkie kreacje w jednym miejscu. Kanałem może też być określona przez nas grupa kreacji, na przykład linki sponsorowane oraz kreacje banerowe. Dowolność w tej konfiguracji mamy pełną i tylko od nas zależy, jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej optymalne.
Posiadając już kanał, możemy stworzyć konkretną kreację. Wybieramy z listy pole oznaczone jako nowa kreacja, a następnie wybieramy co chcemy stworzyć. Mamy do dyspozycji między innymi:
Banner reklamowy
Możemy wybrać gotowe kreacje pasujące do treści naszej strony. Po wybraniu interesującej nas kategorii otrzymamy przykłady banerów jakie możemy wykorzystać. Wartym odnotowania jest fakt, iż banery te dostępne są w wielu rozmiarach, co pozwoli nam dopasować kreację do naszej strony. Gotowy baner będzie wyglądał na przykład tak:
Link tekstowy
Możemy stworzyć unikalny link tekstowy zawierający nasze ID. Link taki od razu daje nam możliwość zarabiać. Przykład linku afiliacyjnego poniżej:
Rotator
Możemy stworzyć widget z rotującymi najpopularniejszymi produktami Ceneo.pl. To my wybieramy kategorię, wyszukiwane hasło lub dedykowaną listę produktów według własnego uznania. Rotator wygląda podobnie jak banner, z tym, że zawiera liczne odwołania do parametrów produktów, dlatego też nie będę zamieszczał go na swoim blogu, aby zbytnio nie obciążać strony.
Wyszukiwarka
Zamieszczamy na swojej stronie wyszukiwarkę Ceneo.pl. Osoba, która wyszuka za jej pomocą produkt, zostanie przekierowana na stronę Ceneo, a samo kliknięcie w przycisk 'wyszukaj’ lub 'znajdź’ zostanie zaliczone jako przeklik.
Znajdź najlepsze zegarki w promocyjnych cenach. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i odbierz 50% rabatu.
Jakie obowiązują stawki prowizji i warunki wypłaty?
Zacznę od poruszenia kwestii wypłaty. Wypłaty realizujemy na żądanie, jeżeli na naszym koncie partnera uzbiera się kwota minimum 100zł. Czy długo zajmuje ubieranie kwoty 100zł? Wszystko zależy od ruchu jaki gereuje nasz blog lub strona, oraz od zaangażowania użytkownika. Mówiąc bardzo kolokwialnie: im więcej osób odwiedza i czyta nasze treści, tym większa szansa, na osiągnięcie korzystniejszych wyników finansowych.
Na wpływ i szybkość zbierania naszej prowizji, istotny wpływ ma również trzeci czynnik – wysokość stawek za przeklik obowiązujący dla wybranej kategorii. Rozstrzał dla poszczególnych kategorii może być bardzo duży. Na przykład przekierowanie użytkownika z naszej strony do produktu z kategorii Ubezpieczeń OC i AC to kwota zaledwie 0,01zł, czyli 1 grosz. Przeklik do strony gdzie użytkownik będzie mógł nabyć na przykład płytę z muzyką CD wygeneruje już kwotę 0,28zł, czyli 28 groszy. Warto więc zastanowić się do jakich kategorii skierujemy ruch.
Jak zarobić na blogu – moje osobiste doświadczenia z PP Ceneo.
Program partnerski Ceneo to jeden ze sposobów zarabiana na blogu, który wykorzystuję na co dzień. Bardzo sobie chwalę ten program, ponieważ daje mi wielką swobodę w tworzeniu kreacji. Aby jednak zarabiać skutecznie, warto jest podejść do takiego programu z głową. Warto jest zrobić rozeznanie w stawkach jakie są przypisane do naszego konta i warto śledzić statystyki kliknięć w dane kreacje. Może okazać się, że na przykład banery na naszej stronie nie są w ogóle klikalne oraz że linki tekstowe dają nam o wiele większą konwersję. Sam osobiście wypracowałem sobie kilka zasad zamieszczania linków afiliacyjnych i zamierzam się nimi z Tobą podzielić.
Po pierwsze: Nie robię nic na siłę. Nie wychodzę z założenia, że każdy artykuł jaki stworzę musi być tubą do reklamowania i zamieszczania w nim linków sponsorowanych. Wręcz przeciwnie. W pierwszej kolejności tworzę wpis o wysokiej zawartości merytorycznej. Jeżeli znajdzie się w nim miejsce na polecenie danego produktu lub kategorii produktowej – być może to zrobię.
Po drugie: zamieszczając link afiliacyjny zawsze informuję o tym czytelników mojego bloga. Robię to albo we wstępie, albo w podsumowaniu. To raczej jest kwestia przejrzystości i szczerego podejścia do naszych czytelników. Równocześnie informuję, iż jeżeli ktoś kliknie w taki link, to być może otrzymam prowizję z jego zakupów. Z drugiej strony informuję jakie są alternatywne metody przejścia na stronę danego produktu. Po prostu stawiam na transparentność.
Po trzecie: Mam taką umowę z samym sobą, że uzbieraną prowizję wypłacam raz na kwartał. Dzięki temu daję szansę na skumulowanie się środków na moim saldzie, a ja mam mniej formalność. No i nie ukrywam, iż większy przelew na konto daje większą satysfakcję.
Uwaga! Warto zaznaczyć iż mając aktywny program partnerski Ceneo, możesz sam robić zakupy ze swoich linków afiliacyjnych. Dzięki temu mała część wydanych pieniędzy wróci na Twoje konto. Taki troszkę cash back.
Jak przystąpić do Programu Partnerskiego Ceneo?
Przystąpienie jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść na stronę https://partnerzy.ceneo.pl/Account/Register i wypełnić formularz rejestracyjny. Jeżeli chciałbyś się zarejestrować w PP Ceneo i tym samym przyczynić się do tego iż otrzymam prowizję za polecenie właśnie Ciebie skorzystaj proszę z tego linku afiliacyjnego.
Program partnerski Ceneo – podsumowanie.
Jak zapowiadałem na samym wstępie, w dzisiejszym artykule przybliżyłem Ci jeden z wielu sposobów na monetyzację bloga. W niedalekim czasie powstaną kolejne, więc aby być na bieżąco zapraszam Cię do regularnego odwiedzania bloga, w tym do kategorii poświęconej zarabianiu na blogu. Na koniec pozwolę sobie zapytać Ciebie, czy korzystasz już z programu Ceneo i jakie są Twoje doświadczenia?
PS1.
Jak wspomniałem pod koniec tego wpisu, w tym artykule zawarłem kilka linków afiliacyjnych. Jeżeli nie chcesz z nich korzystać, możesz skopiować adres odnośnika do przeglądarki, a następnie skasować z niego część śledzącą.
PS2.
Ten artykuł nie jest sponsorowany przez nikogo. Tworząc go, moją intencją było podzielenie się z Tobą sprawdzoną metodą na zarabianie na blogu.
Wszystkiego dobrego,
Sławek