Zarabianie w Internecie

Płatności on-line bez zarejestrowanej działalności gospodarczej? Wykorzystaj Stripe!

Masz pomysł na zarabiający pomysł na biznes on-line, ale nie masz lub z ekonomicznego punktu widzenia nie chcesz rejestrować firmy? Jesteś twórcą treści i chcesz uczynić z ich sprzedaży źródło dochodu pasywnego, ale na Twojej drodze stają operatorzy płatności? Wbrew pozorom i wbrew powszechnej opinii płatności on-line bez zarejestrowanej działalności gospodarczej może wdrożyć każdy. Zapraszam Cię do poniższego artykułu, z którego dowiesz się jak możesz zacząć przyjmować płatności on-line za swoje produkty jeszcze dziś.

Po co Ci tak naprawdę szybkie płatności on-line?

Płatności Internetowe pozwalają na błyskawiczne zrealizowanie transakcji kupna – sprzedaży pomiędzy klientem, a sprzedawcą. Bez szybkich płatności dzisiejszy e-commerce praktycznie nie istnieje. Można wymieniać wiele powodów, dla których robimy zakupy w Internecie. W mojej ocenie,  wiodącym będzie fakt, że możemy zakupić coś szybko i sprawnie spodziewając się w zamian równie szybkiej i sprawnej dostawy wybranych produktów. I tyle. Czasy wypełniania przekazów pocztowych są już dawno za nami, dlatego też musimy stale modyfikować nasze serwisy Internetowe i wdrażać na nich rozwiązania, do których użytkownicy sieci zdążyli się już przyzwyczaić.

Płatności on-line nie dla każdego.

Prowadzenie regularnej sprzedaży generującej  tym samym regularny przepływ pieniężny wymaga posiadania zarejestrowanej działalności. Co jednak, kiedy jesteśmy na przykład programistą freelancerem i raz lub dwa razy w miesiącu chcemy sprzedać za pośrednictwem naszej strony Internetowej autorski skrypt? Lub kiedy jesteśmy artystami, stworzyliśmy sobie sklep internetowy i chcemy za jego pomocą sprzedać dziesięć własnoręcznie wytworzonych produktów? W zdecydowanej większości przypadków operatorzy płatności będą wymagali od nas abyśmy zakładając konto podali dane firmy. Jeżeli ich nie posiadamy, nie będziemy mogli zarejestrować się w systemie operatora. Idąc dalej droga do integracji naszego sklepu Internetowego z systemem płatności zostanie zamknięta. Jest jednak sprawdzony sposób, na w pełni legalne obejście tego problemu.

Płatności on-line bez zarejestrowanej działalności? Stripe.

Z wyżej wymienionym problem musiałem się zmierzyć osobiście, kiedy to chciałem stworzyć stronę, na której oferowałem dostęp do płatnych treści. Rozwiązaniem na jakie trafiłem, a jakie w moje potrzeby wpisywało się idealnie było założenie konta na Stripe. Stripe to bardzo zaawansowana platforma płatności on-line. Działa aktywnie w ponad 100 krajach i pozwala na przyjmowanie płatności w tożsamej liczbie walut. Z kwestii technicznej powiem tyle, że Stripe jest o tyle popularny, że posiada integracje z praktycznie każdym popularnym CMSem, dlatego też spięcie systemu płatności i naszej strony jest kwestią kilkunastu minut. Poniżej wymienię najważniejsze zalety, którym Stripe przekonał mnie do siebie:

porada zarabiaj na stronie

  • Założenie konta Stripe jest bezpłatne
  • Rejestracja nie wymaga podawania danych firmowych, możemy więc od razu przyjmować płatności nawet wtedy, gdy nie mamy zarejestrowanej działalności
  • Stripe oferuje nam możliwość wdrożenia w swoim sklepie płatności BLIKIEM wykorzystując do tego Przelewy24
  • Możemy szybko i łatwo zintegrować płatność kartą płatniczą
  • Panel Stripe jest bardzo zaawansowany, jednocześnie posiada na tyle dobry UX, że poruszanie się po nim jest intuicyjne. Wyraźne oddzielenie kwestii związanej z obsługą naszego konta, a na przykład sekcji niezbędnych dla developera sprawia, że nie przeszukujemy niepotrzebnie opcji, które są dla nas zbędne.

Prowizje jakie pobiera Stripe to odpowiednio 1.4% + 1zł od transakcji kartą debetową oraz 1.6% + 1zł od transakcji BLIK. Czy to dużo? Pozostawiam tę kwestię do Waszej indywidualnej oceny.

Stripe-prowizje

Dlaczego warto skorzystać i wdrożyć Stripe?

Stripe to zapewne nie jedyny na polskim rynku operator płatności umożliwiający współpracę osobom bez zarejestrowanej działalności. Nie jedyny, ale za to sprawdzony, szybki do wdrożenia i bazujący na przejrzystych warunkach finansowych. Jeżeli szukamy sposobu na zarobienie prawdziwych pieniędzy na swojej stronie Internetowej, jest to z pewnością rozwiązanie, które nam w tym pomoże. Dzięki tego typu integracjom jesteśmy na bardzo dobrej drodze do przekształcenia naszej strony w mały biznes pasywny. Chcę również abyście mieli na uwadze, iż decydując się na jakąkolwiek sprzedaż poprzez Internet, skorzystajcie najpierw z usług doradcy podatkowego, który omówi z wami wszelkie możliwości od strony prawnej.

Czy znacie innych operatorów płatności, którzy umożliwiają przyjmowanie opłat bez zarejestrowanej działalności? Jeżeli tak, dajcie znać w komentarzach i opiszcie wasze doświadczenia na tej płaszczyźnie.

Wszystkiego dobrego!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Article:

0 %